Flexo tisk nebo digitálni tisk etiket - Mikro DTP s.r.o. Plzeň

Přejít na obsah
Flexo tisk nebo digitální tisk etiket
 
Hledáte ideální tisk etiket? Existuje několik možností přípravy a tisku etiket. Vyberte si příprav a tisk etiket podle vašich potřeb a preferencí. Zvažte kritéria, jako kvalita tisku, výkonnost a cena. Avšak možnosti tisku nabízejí mnohem více faktorů.
 
Chcete-li porovnávat digitální tisk etiket a flexo tisk etiket, zjistěte v čem se liší tisk etiket.
 
Digitální tisk etiket se vztahuje na proces, při kterém se obrázek a / nebo text přenáší na různé povrchy především prostřednictvím technologie inkoustových nebo laserových tiskáren. Na materiál je distribuován pigment nebo toner, mezi které obvykle patří papír, plátno, některé látky, sklo a některé další. Méně používané řešení zahrnují digitální laserovou expozici na fotografický papír na reprodukci zamýšleného obrazu.
 
Flexo tisk etiket využívá na sériovou výrobu flexibilní desky a zařízení v rotačním stylu. Tento proces začíná vytvořením tiskové desky pomocí jedné z různých metod a sestavením zařízení, které ji drží, známým jako deskový válec. Pak se materiál zavede do rotačního lisu, kde se inkoust přenáší z inkoustového zásobníku do inkoustového válce na desku. Když jsou obrázek a text rovnoměrně rozložené, vytisknou se na povrch zásobníku.
 
Při digitálním tisku štítků snadno obrázek nebo textový soubor v počítači a kliknete na tisk. Samozřejmostí je údržba zařízení, doplňování inkoustu nebo toneru a další záležitosti, které mohou znamenat, že vaše tisková úloha trvá několik minut. Při tisku několika tisíc etiket nebo méně však při digitálních a flexografický etiketách obvykle hledáte minimální čas na vybavení.
 
Flexo tisk etiket má širší možnosti tisku a může více vyhovovat vašim požadavkům.
 
Flexografický tisk je lepší alternativou k různým povrchům, protože technologie nemá problémy s reprodukcí etiket na jakýchkoliv porézních nebo neporézních podkladech.
Mikro DTP s.r.o.
Hřbitovní 24
312 00 Plzeň
Tel.: +420 776 777 966
po-pá 8.10-14.30(16) h.
etikety@mikrodtp.cz
Návrat na obsah