Jak si vybrat mezi lepidly na etiketach - Mikro DTP s.r.o. Plzeň

Přejít na obsah
Jak si vybrat mezi trvalým a odnímatelným lepidlem na etikety
Samolepící etikety mají různorodé využití. Někdy je třeba, aby byla etiketa umístěna natrvalo. Často je však zapotřebí, aby se dala etiketa odnímat.
Jak si vybrat etiketu s ohledem na přilnavost.
Lepidlo, které se aplikuje na zadní stranu etikety je gelovitá látka. Nezáleží na tom, jestli je etiketa vyrobena z papíru nebo plastu. Tato látka umožňuje, aby se etiketa snadno přilepila na požadovaný povrch.
Gumová nebo akrylová lepidla
Na etikety může být aplikováno gumové nebo akrylové lepidlo. Lepidla na bázi kaučuku jsou skvělá z dlouhodobého hlediska. Většina kaučukových lepidel má tendenci ztrácet svoji lepivost, když jsou vyrobeny tak, aby vydržely skutečně nízké nebo skutečně vysoké teploty. Když už mluvíme o teple, vystavení přímému slunečnímu záření může také snížit schopnost etikety. Pokud máte produkt, který není určen ke skladování v extrémních teplotních podmínkách, pak byste měli vyzkoušet gumová lepidla. V opačném případě zvažte akrylová lepidla. Akrylátové lepidlo je vyrobeno se schopností vydržet širší rozsah teplot. Dokáže odolat přímému slunečnímu záření bez ztráty lepivosti. Je komplikovanější jej aplikovat na plast. Ale pro jiné povrchy je jeho aplikace jednoduchá.
Jaký je rozdíl mezi permanentními a snímatelnými lepidly?
Permanentní lepidla jsou obvykle cenově dostupnější. Přilepí se na požadovaný povrch a vydrží opravdu dlouho. Po aplikování je bude obtížné odstranit.
Odnímatelná lepidla umožňují větší flexibilitu. S odnímatelnými etiketami můžete nanášet a znovu aplikovat dle vlastního uvážení. Nezáleží tedy na tom, pokud jej poprvé omylem umístíte do nesprávně zarovnané polohy na nádobě.
Tisk etiket lze přizpůsobit vašim individuálním potřebám. Tisk etiket Mikro DTP je specialista na přípravu a tisk etiket, poraďte se se specialisty na etikety.
Mikro DTP s.r.o.
Hřbitovní 24
312 00 Plzeň
Tel.: +420 776 777 966
po-pá 8.10-14.30(16) h.
etikety@mikrodtp.cz
Návrat na obsah