Vlastnosti vyroby samolepicich etiket - Mikro DTP s.r.o. Plzeň

Přejít na obsah
Vlastnosti výroby samolepicích etiket
 
 
Samolepicí etikety jsou cenově výhodnou možností pro zachování vzhledu výrobků během přepravy, protože se neodírají ani netrhají. Samolepky lze také lakovat nebo laminovat pro větší ochranu před agresivním prostředím.
 
Samolepicí etikety se skládají z povrchové vrstvy, na kterou je vytištěn obrázek, fólie nebo papírového podkladu, lepicí vrstvy a ochranného podkladu, který se před aplikací oddělí.
 
Druhy výroby samolepicích etiket
 
Lze rozlišit tři způsoby - flexotisk, digitální tisk a termotransferový tisk.
 
Flexografický tisk
 
Flexotisk je nejlepší variantou pro výrobu samolepicích etiket v poměru "cena-kvalita". Flexografie je druh vysoce kvalitního tisku etiket ve středních a průmyslových sériích. V procesu se používají flexibilní formy a nízkoviskózní barvy. S tiskem rozpočtu je tisk velmi kvalitní se sytými barvami a jasnými nápisy.
 
Etikety jsou dodávány s předem naneseným lepidlem, které se volí podle typu povrchu, na který bude etiketa aplikována. To umožní označit výrobky s nerovným nebo drsným povrchem a samolepka bude bezpečně držet na špinavém a mastném povrchu. Můžete nanášet barvy na vodní bázi, s UV ochranou atd.
 
Výhody: tisk ve velkém množství, přijatelná cena, velký výběr barev a barev.
 
Digitální tisk
 
Vhodné pro tisk malých sérií plnobarevných samolepek. Klíčovým bodem digitálního tisku je vyřezávání obrázků a informací laserem nebo plotrovým nožem.
 
Při výběru tohoto typu výroby byste si měli vybrat materiál, na který bude obrázek aplikován: papír nebo polypropylenová fólie (odolnější vůči vnějším vlivům). Přitom polypropylen je bílý, metalizovaný nebo průhledný.
 
Výhody: rychlá výroba tiskového nákladu (5 hodin - 2 dny), kvalita a čistota složitého obrazu.
Termotransferový tisk
   
Používají se pro informační nálepky, čárové kódy, číslování. Vhodné pro výrobu štítků pro značení široké škály výrobků.
 
Hlavní předností tohoto typu je rychlost, možnost tisku v malém množství (10 ks). Samolepky jsou vyrobeny z matného nebo pololesklého papíru. Hlavní barvy jsou zlatá, stříbrná, modrá, černá atd. Je možné použít ražbu a tisk skrz obraz.
 
Kvalitní samolepky jsou pohodlným způsobem nejen zveřejňování užitečných informací o produktu, ale také účinným marketingovým nástrojem. Takový jasný štítek rozhodně zvýrazní vaši značku a učiní ji rozpoznatelnou a moderní tiskové technologie vám umožní realizovat jakýkoli designový koncept a urychlit proces propagace produktu!
Mikro DTP s.r.o.
Hřbitovní 24
312 00 Plzeň
Tel.: +420 776 777 966
po-pá 8.10-14.30(16) h.
etikety@mikrodtp.cz
Návrat na obsah