Polypropylenové etikety - Mikro DTP s.r.o. Plzeň

Přejít na obsah
Polypropylenové etikety – nové limity odolnosti proti opotřebení

V podmínkách moderního obchodu musí etikety splňovat normy pevnosti a spolehlivosti, aby odolávaly teplotním změnám,
vlhkosti a mechanickému poškození během přepravy.
Existuje mnoho typů etiket vyrobených z různých materiálů, ale polypropylen je považován za jeden z nejlepších. Polypropylenové etikety jsou moderním produktem typografie, který rozšiřuje obzory spolehlivého a estetického značení produktů, které jsou dlouhodobě vystaveny mrazu, vysokým teplotám, vlhkému prostředí a kontaktu s tuky a chemikáliemi.
Vlastnosti a oblasti použití polypropylenových etiket
Polypropylenové samolepky lze vyrobit v různých tvarech, velikostech a provedeních. Takové samolepky jsou jednobarevné a celobarevné. Jednobarevné etikety se používají k aplikaci čárových kódů, sériových čísel na zboží a také ve farmaceutickém průmyslu k označení ampulí s léky.
Druhá možnost je žádaná v maloobchodě, kde je prvořadý význam design a jas obalu.
Jasnosti kresby, kontrastu a vysoké čitelnosti textu je dosaženo flexotisku. Během tohoto procesu se inkoust přenese z flexibilní desky s obrazovou šablonou na materiál štítku.
Polypropylenové etikety mají široké uplatnění: strojírenství, potravinářský a chemický průmysl, lékařství, logistika atd. Polypropylenový materiál umožňuje použití etiket pro označení vakuových nádob. Lepicí základna se rychle a rovnoměrně nanáší automaticky i ručně.
Samolepka se vyznačuje vysokou odolností vůči vnějším vlivům, teplotním změnám a voděodolný inkoust umožňuje přepravovat produkt na velké vzdálenosti bez poškození jeho celistvosti a dlouhodobě skladovat označené produkty. Štítky tohoto typu lze vidět na lahvích nealkoholických nápojů, vody a chlazených výrobků. Polypropylenové samolepky jsou také žádané pro značení nádob s oleji a mazivy, hutními výrobky, nátěrovými hmotami atd.
Výhody polypropylenových etiket
Samolepky vyrobené ze syntetického materiálu jsou extrémně odolné a vhodné pro označování různých typů výrobků díky řadě výhod: elasticita, pevnost, teplotní odolnost od -50 do +500°C, odolnost proti vlhkosti, chemikáliím a deformacím. Vyznačují se malou tloušťkou, pevnou přilnavostí k různým povrchům a možností tisku velkých edicí v plnobarevném formátu.
Polypropylenové štítky dokazují, že štítkování může být snadné, cenově výhodné a samolepka si po dlouhou dobu zachová čistotu a jas obrazu.
Mikro DTP s.r.o.
Hřbitovní 24
312 00 Plzeň
Tel.: +420 776 777 966
po-pá 8.10-14.30(16) h.
etikety@mikrodtp.cz
Návrat na obsah