Vlastnosti vyroby samolepicich etiket - Mikro DTP s.r.o. Plzeň

Přejít na obsah
Vlastnosti výroby samolepicích etiket

Samolepicí etikety jsou označovacím prvkem pro různé výrobky, skládající se z papíru, ochranné fólie a lepicí základny. Tento typ samolepek je jedním z nejpohodlnějších k použití, pomáhá rychle označit produkty, dokonale přilne k jakémukoli povrchu.
Světlý design přitahuje pozornost a informace vytištěné na samolepicím štítku poskytují kupujícím komplexní informace o složení, datech spotřeby a výrobci produktu.
Jak se vyrábí samolepky
Pro každý typ výrobku je nutné zvolit materiál štítku, který bude vyhovovat provozním podmínkám a vlastnostem povrchu, na který bude připevněn. Například pro čárové kódy je vhodný kalandrovaný papír. Křídovaný materiál je univerzální pro farmaceutické výrobky, elektroniku, potravinářské výrobky, suvenýry atd.
Laserová lepicí fólie je ideální pro šperky, kosmetiku a papírnictví. Trvalé štítky jsou nezbytné k ochraně zboží před paděláním a používají se pro elektronická zařízení, léky a potravinářské výrobky. Po odtržení těsnění je takový materiál zničen a nelze jej znovu použít.
Termoetikety se vyrábí pro cenovky, čárové kódy, potravinářské výrobky včetně mražených potravin atd. Termotransferové samolepky lze nalézt na vahách, mikrovlnkách, tiskárnách atd. Štítky vyrobené z polypropylenu, polyethylenu a dalších materiálů jsou žádané pro označování nádobí, domácích spotřebičů a ovoce, protože po odpojení nezanechávají na výrobku stopy.
Technologie a fáze výroby etiket
Metody výroby etiket zahrnují plochý tisk, sítotisk a rotační tisk, embosování a hedvábný tisk. Oblíbený je digitální, ofsetový, flexografický a termotransferový tisk.
Lakování, ražba fólií, laminace atd. slouží ke zpracování samolepek, ochraně a zlepšení jejich estetiky. Důležitý je také výběr vysoce kvalitních barev podle způsobu tisku a sušení, abyste získali kvalitnější produkty a uspokojili výrobce a kupující.
Fáze výroby samolepicích etiket jsou vývoj layoutu, příprava materiálů a samotný tisk.
Vývoj dispozice a její koordinace: často zákazník poskytuje hotovou verzi návrhu, stejně jako jasné rozměry a oběh, ale bez zohlednění technologie výroby. V této fázi proto specialisté dokončují vzhled, aby mohli vyrábět vysoce kvalitní štítky pro účely zákazníka.
Příprava: dokončení finální verze dle technických vlastností tisku a přizpůsobení obrazu na rozměry, korekce barev, nastavení pořadí malby.
Začněte tisknout podle rozvržení.
Výroba samolepicích etiket je oblíbenou tiskovou službou, protože moderní technologie a rozmanitost materiálů umožňují vytvářet jedinečné samolepky pro zlepšení image značky a pohodlné účtování produktů ve skladech - rychle a ve velkém množství.
Mikro DTP s.r.o.
Hřbitovní 24
312 00 Plzeň
Tel.: +420 776 777 966
po-pá 8.10-14.30(16) h.
etikety@mikrodtp.cz
Návrat na obsah