Jak se vyrabeji samolepici etikety - Mikro DTP s.r.o. Plzeň

Přejít na obsah
Jak se vyrábějí samolepicí etikety

Existují různé způsoby značení výrobků, ale nejoblíbenější z nich je použití samolepicích etiket - jsou pohodlné a univerzální a najdou uplatnění v různých oblastech velkého i malého podnikání: při prodeji zboží a skladové logistice.

Proces výroby samolepicích etiket zahrnuje několik fází, počínaje výběrem materiálu a konče tiskem a řezáním. Každý z nich má své vlastní vlastnosti.
První fází je výběr materiálu. Při výběru podkladu pro výrobu samolepicích etiket je důležité zvážit všechna kritéria, která mohou ovlivnit jejich použití - účel, požadovaný parametr pevnosti, stálost barvy při dlouhodobém skladování, odolnost vůči různým klimatickým podmínkám atd. S ohledem na to je vybrán základ budoucího štítku. Ano, mohou být z papíru, plastu a dokonce i tenkého kovu (fóliové štítky).
Dále se na základě zvoleného materiálu navrhne design, tvar a velikost etikety. V závislosti na požadavcích lze na štítek přidat loga, textové informace, čárové kódy, QR kódy a další informační a designové prvky. Příprava návrhu může být provedena pomocí speciálních programů, jako je Adobe Illustrator a CorelDRAW. Mezitím si můžete sami vytvořit design samolepicích etiket - to je jejich výhoda. Můžete si udělat šablonu v grafickém programu, ve kterém umíte pracovat, a pak ji dát projektantovi tiskového centra - jako základ nebo příklad.

Poté, co je návrh kompletně připraven a odsouhlasen, jsou vytištěny samolepicí etikety. Před zahájením tohoto procesu je potřeba nastavit tiskové zařízení, zvolit vhodný způsob tisku (digitální, laserový, termotransfer, flexotisk), zvolit barvy, nastavit sytost a jas. To vše se děje bez účasti zákazníka.
I zde však můžete vše udělat sami - na běžné tiskárně, ale místo použití speciálních listů papíru - dvouvrstvého, s lepicí základnou. Takové řešení je však vhodné pouze pro malý počet štítků a jen několik desítek listů.

Jakmile je štítek vytištěn, dalším krokem je jeho oříznutí. Může být provedeno automaticky nebo ručně. Existuje mnoho typů zařízení na řezání štítků v závislosti na typu použitého materiálu a velikosti štítku.
Při výrobě samolepicích etiket existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit její kvalitu a efektivitu. Výběr správného materiálu, správný výběr zařízení pro tisk a výsek a také dostupnost odborných zaměstnanců – to vše se stává důležitým faktorem pro výrobu samolepicích etiket, a proto bude nejlepší obrátit se na opravdoví specialisté - specializovaná polygrafická firma Mikro DTP!
Mikro DTP s.r.o.
Hřbitovní 24
312 00 Plzeň
Tel.: +420 776 777 966
po-pá 8.10-14.30(16) h.
etikety@mikrodtp.cz
Návrat na obsah