Flexotisk etiket je vyhodne reseni pro velkovyrobce - Mikro DTP s.r.o. Plzeň

Přejít na obsah
Flexotisk etiket je výhodné řešení pro velkovýrobce
 
 
Prodejní trendy po celém světě se scvrkávaly na výrobu produktů s jedinečnými vlastnostmi a speciálním přístupem k zákazníkům. Každý kupující nejprve věnuje pozornost obalu a seznámí se s vlastnostmi produktu. Tyto informace poskytuje samolepicí štítek.
 
Dnes je ze všech technologií výroby takových etiket pro velké výrobce nejběžnější a nejvýnosnější flexotisk. Je vhodný pro tisk samolepicích etiket v rolích ve velkém množství a na různé materiály (papír, fólie, plast atd.).
 
Technologie produkuje vysoce kvalitní obraz při vysoké rychlosti tisku (ve srovnání s ofsetovým tiskem). Takové samolepky jsou praktické, odolné proti opotřebení a snadno se nalepují na velké množství zboží. Štítek má tenkou lakovanou vrstvu, která neovlivňuje jasnost a jas kreseb. Jakýkoli produkt se stane rozpoznatelnějším a atraktivnějším a správný design vytvoří požadovaný obraz produktu.
 
V případě zakázky na více tisků je cena flexotisku velmi dostupná a je kompenzována ziskem z prodeje produktu, který má kvalitní vyobrazení loga a užitečné informace o produktu.
 
Vlastnosti technologie
 
Pro flexotisk se používají flexibilní polymerní formy. Při nízkém tlaku se barvy přenášejí do materiálu. Díky flexibilitě formy se i složitý obraz přenáší v detailech a kvalitě.
 
Tisk na fólii se provádí s ohledem na vlastnosti zboží, pro které jsou etikety potřeba. Například obrázky mražených produktů musí odolat teplotám pod nulou a pádům do plusových hodnot a etikety na lahve vína mají ražbu. Pro samolepicí fólie se používají barviva odolná vůči bázi, to znamená, že částice barvy nepadají na výrobky.
 
Flexotisk se provádí na strojích s jednotkou formování produktu. Dodatečně lze nainstalovat zařízení pro ražbu nebo laminaci.
Fáze flexotisku
   
·         Technologický proces zahrnuje:
 
·         návrh rozložení;
 
·         výroba tiskařských formulářů;
 
·         nanášení barvy na hřídele;
 
·         přenos barvy do formy;
 
·         dodávka materiálu role pro otiskování;
 
·         tisk obrázků.
 
VAROVÁNÍ! Jasnost, sytost a jas obrazu závisí na kvalitě nátěru. Ve flexografii se používají inkousty fixované UV paprsky, na alkoholové bázi (na polyetylen, fólie atd.), na vodní bázi (na papír/karton).
 
Výhody flexotisku:
 
·         výběr jakéhokoli materiálu pro tisk;
 
·         velká tloušťka materiálů;
 
·         nákladová efektivita při oběhu 20 000 jednotek nebo více;
 
·         výroba etiket libovolné velikosti;
 
·         vysoká kvalita obrazu a detailů;
 
·         rychlost tisku.
 
 
Výroba samolepicích etiket zvýší efektivitu prodeje zboží. Hotové samolepky obsahují označení, důležité informace a zviditelní produkt pro kupujícího.
Mikro DTP s.r.o.
Hřbitovní 24
312 00 Plzeň
Tel.: +420 776 777 966
po-pá 8.10-14.30(16) h.
etikety@mikrodtp.cz
Návrat na obsah