Termoetikety – typy a vyuziti - Mikro DTP s.r.o. Plzeň

Přejít na obsah
Termoetikety – typy a využití
 
 
Termoetikety jsou samolepicí etiketa s informacemi o produktu. Je k dispozici ve formě pásky navinuté kolem objímky, jejíž velikost se může lišit od 26 do 76 mm. Tento způsob balení zabraňuje zamotání, slepení nebo zauzlování pásky.
 
Základem samolepicí kontroly je papír, jehož hustota se může podle účelu pohybovat od 60 do 80 m2. Spodní vrstva je pokryta lepidlem a horní - speciální chemické složení citlivé na vysoké teploty.
 
Trvanlivost etikety s údaji na ní je od 14 do 28 dnů, ale pro prodloužení této doby jsou některé termo etikety navíc překryty ochranným lakem.
 
Obraz na výrobku se neobjeví vlivem barviv, ale vlivem působení na horní vrstvu o teplotě cca 120°C. K takovému zahřívání dochází na tepelné hlavě tiskárny nebo elektronické váhy.
 
Typy termoetiket
 
Termoetikety se nejvíce používají v supermarketech a obchodech s potravinami. Jsou na ně aplikovány následující informace: název produktu, jeho hmotnost, datum a čas nákupu. Využití tepelných kontrol se však neomezuje pouze na obchod. Používají se také v průmyslu a logistice pro značení nákladu, v automobilovém průmyslu - pro značení nádob s chladicími kapalinami a jinými technickými kapalinami pro automobily, ale i dílů pro montáž. Termoetikety se často používají ve farmacii - k označení informací o lécích a příbuzných produktech. Jsou k vidění na dílech a součástech mobilních telefonů, počítačů, audio a video zařízení.
 
Různé podmínky pro použití samolepicích termoetiket vyžadují určité kvalitativní charakteristiky. Proto výrobci nabízejí následující odrůdy:
 
• IVF - etikety slouží k označení zboží, které je skladováno v suchu při konstantní kladné teplotě. Mají nízkou cenu, protože životnost je obvykle omezena na několik dní.
 
• TOP - mražené a chlazené produkty jsou označeny takovými kontrolami. Teplotní rozsah, který mohou odolat, je od -40 do +70 ° C.
 
Výhod termoetiket je mnoho: za prvé je to jednoduchost a snadné použití a za druhé spolehlivost připevnění. Neméně důležitá je hygiena a přizpůsobení se zařízení s termohlavicemi.
 
Rozumná cena vám umožňuje používat termonálepky všude ve velkém množství - je to pohodlné a levné!
Mikro DTP s.r.o.
Hřbitovní 24
312 00 Plzeň
Tel.: +420 776 777 966
po-pá 8.10-14.30(16) h.
etikety@mikrodtp.cz
Návrat na obsah