Samolepici etikety – jak si spravne vybrat - Mikro DTP s.r.o. Plzeň

Přejít na obsah
Samolepící etikety – jak si správně vybrat?
Zboží na pultech obchodů často zaujme neobvyklými formáty a světlými obaly. To je pomáhá odlišit od ostatních, přitahuje pozornost. Stejného cíle lze dosáhnout, pokud použijete samolepicí etikety – jsou pro to přímo stvořené!

Taková zdánlivě malá částice plní mnoho důležitých funkcí. V první řadě pomůže chránit integritu obalu produktu. To je možné, pokud je připevněn takovým způsobem, že jakékoli rušení je okamžitě patrné. Štítek s logem navíc znemožňuje padělání výrobků.

Důležitá funkce etikety je informativní. Díky tomuto malému kousku papíru nebo filmu se kupující mohou dozvědět o obsahu produktu, datu expirace, jménu výrobce, upozorněních a vlastnostech použití. Ale možná hlavní vlastností štítku je možnost vytvářet další reklamu. Díky svému světlému designu, neobvyklým barvám a vzorům dokáže na zákazníky vytvořit pozitivní dojem. Toho lze ale dosáhnout pouze tehdy, je-li štítek vyroben z kvalitních materiálů.

Různé samolepicí etikety
Etikety lze rozdělit podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Většinou záleží na dalším osudu etikety, jak se bude používat, za jakých podmínek a jak dlouho. Například, pokud mluvíme o samolepicím štítku vyrobeném z papíru, pak je třeba si uvědomit, že nebude schopen odolat účinkům negativních faktorů - ultrafialového záření, vysoké úrovně vlhkosti a významných teplotních změn. Pod vlivem toho všeho se deformuje, takže se používají k označení produktů, které v takových podmínkách nebudou, například potraviny, které se velmi rychle kazí.
Samolepicí fóliové etikety ale odolají jakýmkoli podmínkám, zachovají si své vlastnosti a vzhled ať se děje cokoliv. Navíc docela dobře spolupracují s různými materiály - sklem, kartonem a plastem. Díky tomu jsou všestrannější, ale jejich cena je také poměrně významná.
Etikety jsou také rozděleny podle tvaru. Existují takové, které se prodávají ve formě role nebo velkého listu. První se zase dělí na ty, které mají samostatné proužky, nebo ty, které lze samostatně dělit díky nůžkám nebo speciální tiskárně. Takže díky takové rozmanitosti si můžete vybrat přesně tu možnost, která bude vyhovovat konkrétnímu produktu nebo konkrétnímu případu!
Mikro DTP s.r.o.
Hřbitovní 24
312 00 Plzeň
Tel.: +420 776 777 966
po-pá 8.10-14.30(16) h.
etikety@mikrodtp.cz
Návrat na obsah