Samolepici etikety – pohodli a rychlost - Mikro DTP s.r.o. Plzeň

Přejít na obsah
Samolepící etikety – pohodlí a rychlost

Úspora času a zintenzivnění práce zaměstnanců je důležité v každém podnikání. Pro tento účel byly vyvinuty speciální samolepicí etikety.
Jejich použití je rozšířené v různých oblastech: v továrnách, kuchyních, v průmyslu i v obchodech – ve formě cenovek. Lze je lepit jak ručně, tak pomocí speciálního stroje.
Proč potřebujete takové etikety?
Samolepicí štítky umožňují označovat produkty nebo uvádět datum spotřeby. V tomto případě bude možné vytvořit optimální skladovací podmínky pro jeden nebo jiný produkt, a to jak v samotném obchodě, tak po zakoupení produktu. Také takové označení může výrazně usnadnit logistiku - s jejich pomocí bude mnohem snazší identifikovat produkt.
Důležitou funkcí samolepicích etiket je doplňková reklama značky. Je na nich aplikován název značky, firemní logo, reklamní sdělení nebo firemní slogan. To vytváří spojení se značkou v kupujícím, což jí umožňuje vyniknout mezi konkurenty na pultech obchodů.
Mezi důležité funkce štítků lze rozlišit následující:
ochrana proti padělání a neoprávněnému otevírání obalů: samolepicí etikety se silně lepicí základnou mohou při otevření zanechat stopy nebo se zdeformovat;
zvýšení pohodlí při inventarizaci a účtování produktů ve skladu;
logistická kontrola produktů během přepravy zboží z různých míst.
Podle situace se rozlišují různé typy samolepicích etiket, které budou v konkrétní situaci optimální.
Na co si dát pozor při výběru typu samolepky
Existuje velké množství parametrů, které je třeba věnovat pozornost při výběru samolepící etikety. Jedním z hlavních je materiál výroby. Dnes existuje mnoho možností, ale jednou z nejoblíbenějších je bílý pergamen. Tato samolepicí etiketa vypadá moderně a stylově, můžete na ni aplikovat jakýkoli požadovaný vzor a informace o produktu budou vypadat lépe na bílé.
Také termoetikety, které se obvykle lepí na široce používané potravinářské výrobky, získávají na popularitě. Tisk se provádí pomocí speciální termotiskárny, jejíž hlava přichází do kontaktu s etiketou. Nejčastěji se tento typ samolepicí pásky používá k aplikaci čárových kódů produktů a jako cenovky.
Stejně důležité je zvolit správný formát samolepicích etiket: lze je vyrábět jak v malém množství (třeba někdy stačí jen pár archů), tak v rolích, které obsahují stovky etiket.
Mikro DTP s.r.o.
Hřbitovní 24
312 00 Plzeň
Tel.: +420 776 777 966
po-pá 8.10-14.30(16) h.
etikety@mikrodtp.cz
Návrat na obsah