Samolepici termoetiketa je nove slovo v reklamni branzi - Mikro DTP s.r.o. Plzeň

Přejít na obsah
Samolepící termoetiketa je nové slovo v reklamní branži
 
Obchodníci hledají nové způsoby, jak upoutat pozornost zákazníka, přimět ho, aby upřel zrak na určitý produkt. Tím bude téměř 100% zaručeno, že si ho koupí. Používají různé metody, ale nejoblíbenější je použití samolepicích etiket.

 
Mohou být barevné, s krajinami, portréty, podpisy, slogany a logy. Existují kulaté, oválné, čtvercové a tradiční - obdélníkové. Kromě přímé reklamy plní takové etikety několik funkcí najednou. Je důležité věnovat jejich nálepkám co nejméně času, protože v obchodech jsou stovky produktů. Stále častěji se proto začaly používat speciální samolepicí etikety.
 
Struktura samolepicích etiket
 
Takový malý prvek se skládá z několika částí. Jedná se o vnější vrstvu, která obsahuje všechny potřebné informace pro kupující. Poté přichází na řadu hlavní část, která má na zadní straně lepicí základnu. Může to být jiný typ lepidla:
 
·         přírodní nebo syntetický kaučuk: dokonale kombinuje prvky a dokáže je udržet v tomto stavu po dlouhou dobu;
 
·         akryl: tento adhezivní základ může odolat značnému vystavení ultrafialovému záření. Je také méně náchylný ke stárnutí.
 
Důležitý je také materiál, ze kterého je samolepicí etiketa vyrobena.
 
Nejoblíbenější materiály pro samolepicí etikety
 
Správný výběr materiálu závisí na mnoha faktorech. Je třeba vzít v úvahu, na jakém základě by měl být takový štítek nalepen. To bude záviset na tom, jaký materiál je potřeba k výrobě štítku, zda by měl být odolný.
 
Potřebujete-li například umístit štítek na rychle se kazící produkty nebo na váhu u pokladny v supermarketech, jsou vhodné termoštítky. Pokladní je potřebuje, aby bylo pohodlnější vidět náklady. Takové termoetikety se vyrábí ze speciálního papíru na tiskárně se speciální hlavou. Všechny jsou krátkodobé a podléhají vlivu vnějších faktorů - nadměrné vlhkosti a ultrafialového záření.
 
Existují dva typy takových samolepicích etiket – ECO a TOP. IVF si může zachovat své vnější kvality až dva měsíce. Takový povrch nebude možné lakovat. TOP je materiál odolnější proti opotřebení, který lze překrýt vodoodpudivým lakem a chránit před přímým slunečním zářením.
 
Populární je také bílý pergamen, který umožňuje aplikovat různé kresby a dělat modely pomocí flexotisku.
Mikro DTP s.r.o.
Hřbitovní 24
312 00 Plzeň
Tel.: +420 776 777 966
po-pá 8.10-14.30(16) h.
etikety@mikrodtp.cz
Návrat na obsah